Nauczyciel

SPECJALNY KONKURS DLA NAUCZYCIELI

Dostrzeż talent pisarski swoich uczniów i postaw na ich rozwój!

Zachęć uczniów do pisania dla Wirtualnej Redakcji! Zostań promotorem ciekawego spędzania czasu wolnego przez dzieciaki z pasją i wyobraźnią! Najbardziej aktywnych nauczycieli nagrodzimy wyjątkowymi dwudniowymi pobytami w Hotelu AROMA STONE SPA, obejmującymi niezapomniany wypoczynek, śniadania, obiadokolacje oraz karnet VIP do wykorzystania w SPA!  

Zadanie konkursowe: Zaktywizuj jak największą liczbę uczniów do zarejestrowania się na portalu wirtualna-redakcja.pl, zainspiruj ich do pisania i aktywnie promuj ich twórczość! Niezwykłe nagrody czekają! Szczegóły o konkursie znajdziesz tutaj: Regulamin_KONKURS_dla nauczycieli

W razie pytań prosimy pisać lub dzwonić: wirtualnaredakcja@cogito.com.pl; (22) 610 11 64

 

*****

INFORMACJA DLA NAUCZYCIELI

Szanowni Państwo!

25 września 2017 r. ruszyliśmy z portalem www.wirtualna-redakcja.pl dla młodych redaktorów i dziennikarzy. Wirtualna Redakcja to interaktywna platforma i wyjątkowe miejsce, gdzie uczniowie w wieku 8-13 lat mogą publikować swoje teksty, odkrywać pasję dziennikarską i się sprawdzać.

Jeśli prowadzicie Państwo kółko dziennikarskie, redaktorskie, jesteście opiekunem szkolnej gazetki albo uczycie języka polskiego i również zależy Wam na rozwoju zdolności poprawnego posługiwania się językiem polskim przez uczniów, zapraszamy do poinformowania swoich podopiecznych o portalu wirtualna-redakcja.pl, gdzie uczniowie mogą próbować swoich sił w 4 działach tematycznych: Moje Sprawy, OCOCHOdzi, ARTblog, Zaraz wracam.

Jak Państwa uczniowie mogą zostać Wirtualnymi Redaktorami? 

1. Uczniowie mogą zgłaszać się indywidualnie. Działalność na portalu www.wirtualna-redakcja.pl jest bezpieczna. Rodzic każdego uczestnika Wirtualnej Redakcji musi wyrazić zgodę na aktywność swojego dziecka w naszym przedsięwzięciu. Prosimy, by Państwa podopieczni, którzy przesyłają swoje teksty do Wirtualnej Redakcji, zaznaczali w podpisie, że przynależą do danego kółka czy są redaktorami szkolnej gazetki pod Państwa przewodnictwem.

2. Mogą też Państwo zarejestrować się na: wirtualna-redakcja.pl i publikować teksty swoich uczniów, podpisując je imieniem i nazwiskiem (lub nickiem) dziecka. Rejestracja nauczyciela odbywa się w tym samym formularzu, w jakim rejestracja dziecka, dlatego do rejestracji będą Państwo potrzebowali dwóch adresów e-mailowych – tu można się zarejestrować. Jeśli zdecydują się Państwo na założenie konta i publikowanie tekstów swoich podopiecznych, prosimy o przesłanie skanów zgód podpisanych przez rodziców/opiekunów prawnych dzieci, których teksty będą Państwo zamieszczać na naszym portalu (zgody prosimy przesyłać na: wirtualnaredakcja@cogito.com.pl).

 

Wirtualna Redakcja aktywizuje uczniów, zachęca do rozwijania talentu, do pisania i czytania. 

Działalność Państwa podopiecznych w Wirtualnej Redakcji może stać się uzupełnieniem prowadzonych przez Państwa zajęć, a publikacja tekstu na naszym portalu – nie tylko spełnieniem marzeń początkujących redaktorów i dziennikarzy, ale też promocją Państwa szkoły.

Co tydzień wyróżniamy autorów wybranych tekstów i wysyłamy do nich nagrody. Niektóre teksty z wydań Wirtualnej Redakcji publikujemy też na łamach ogólnopolskiego dwutygodnika „Victor Junior”.

Mamy nadzieję, że pomogą nam Państwo na bieżąco udoskonalać Wirtualną Redakcję. Liczymy, że będzie cieszyła się ona tak dużą popularnością, jak dział pod tą samą nazwą w dwutygodniku „Victor Junior”, który zapoczątkował i stał się inspiracją do stworzenia naszego portalu www.wirtualna-redakcja.pl

Wszelkie uwagi dotyczące portalu, możecie Państwo zgłaszać na: wirtualnaredakcja@cogito.com.pl