Wydanie nr 2

2017-10-12
Dział: Moje sprawy
Dział:

Moje sprawy

Jak zacząć czytać?

No dobrze, muszę przyznać, że tytuł mojego artykułu jest dość niedokładny… Pisząc „czytanie” nie mam na myśli tylko czytania książek. Jest naprawdę ogrom różnych tekstów, które pobudzają wyobraźnię, np. komiksy, gazety, czasopisma, blogi…

Jak zacząć czytać?

Najłatwiej gdy już na początku poszukiwania czegoś do czytania, traficie na naprawdę interesującą publikację, która jest w stanie zaciekawić. Z tego co wiem, dużo osób zaczęło swoją przygodę z czytaniem od serii książek „Harry Potter” autorstwa J. K. Rowling. Natomiast moja przygoda zaczęła się również od serii, a był to „Baśniobór” Brandona Mulla.

Niektórych może zainspirować recenzja, film czy nawet sama okładka. Oczywiście na początku może być ciężko (no, troszkę przesadziłam), ale podejść do książki może być wiele (ja miałam trzy podejścia, zanim skończyłam pierwszy tom „Baśnioboru”). Najważniejsze to się nie poddawać!

Czy czytanie książek się opłaca?

Oczywiście, że tak! W tym punkcie nie powiem niczego nowego, czego już nie wiecie. Czytanie rozwija wyobraźnię, pomaga w uczeniu się ortografii, wzbogaca nasz język, co jest naprawdę ważne! Czytanie to jedna z form relaksu. Pomaga też wyciągać wnioski, np. z błędów bohaterów, byśmy nie popełniali takich samych albo podobnych w naszym życiu.

Dlaczego tak dużo osób nie czyta?

Być może niektórzy nie czytają, bo ta czynność kojarzy im się z przymusem albo po prostu z nudą – przez lektury szkolne. Oczywiście nie mam na myśli, że lektury są złe i niepotrzebne, wręcz przeciwnie – są potrzebne, ale czasem język niektórych dzieł, będących lekturami, nie ułatwia nam ich zrozumienia.

Życzę wam ciekawych książek! I trzymam za was kciuki! 🙂

Jeden komentarz

Co sądzisz o tym artykule?

Dzień dobry!,
  • {słowo kluczowe} - szuka artukłów, stron
  • /t {słowo kluczowe} - szuka kategorii i tagów
  • /u {słowo kluczowe} - szuka użytkowników
  • /m {słowo kluczowe} - szuka elementu menu