Nauczyciel

Szanowni Państwo!

25 września 2017 r. ruszyliśmy z portalem www.wirtualna-redakcja.pl dla młodych redaktorów i dziennikarzy. Wirtualna Redakcja to interaktywna platforma i wyjątkowe miejsce, gdzie uczniowie w wieku 8-13 lat mogą publikować swoje teksty, odkrywać pasję dziennikarską i się sprawdzać.

Jeśli prowadzicie Państwo kółko dziennikarskie, redaktorskie, jesteście opiekunem szkolnej gazetki albo uczycie języka polskiego i również zależy Wam na rozwoju zdolności poprawnego posługiwania się językiem polskim przez uczniów, zapraszamy do poinformowania swoich podopiecznych o portalu wirtualna-redakcja.pl, gdzie uczniowie mogą próbować swoich sił w 4 działach tematycznych: Moje Sprawy, OCOCHOdzi, ARTblog, Zaraz wracam.

Jak Państwa uczniowie mogą zostać Wirtualnymi Redaktorami? 

1. Uczniowie mogą zgłaszać się indywidualnie. Działalność na portalu www.wirtualna-redakcja.pl jest bezpieczna. Rodzic każdego uczestnika Wirtualnej Redakcji musi wyrazić zgodę na aktywność swojego dziecka w naszym przedsięwzięciu. Prosimy, by Państwa podopieczni, którzy przesyłają swoje teksty do Wirtualnej Redakcji, zaznaczali w podpisie, że przynależą do danego kółka czy są redaktorami szkolnej gazetki pod Państwa przewodnictwem.

2. Mogą też Państwo zarejestrować się na: wirtualna-redakcja.pl i publikować teksty swoich uczniów, podpisując je imieniem i nazwiskiem (lub nickiem) dziecka. Rejestracja nauczyciela odbywa się w tym samym formularzu, w jakim rejestracja dziecka, dlatego do rejestracji będą Państwo potrzebowali dwóch adresów e-mailowych – tu można się zarejestrować. Jeśli zdecydują się Państwo na założenie konta i publikowanie tekstów swoich podopiecznych, prosimy o przesłanie skanów zgód podpisanych przez rodziców/opiekunów prawnych dzieci, których teksty będą Państwo zamieszczać na naszym portalu (zgody prosimy przesyłać na: wirtualnaredakcja@cogito.com.pl).

Mamy nadzieję, że pomogą nam Państwo na bieżąco udoskonalać Wirtualną Redakcję. Liczymy, że będzie cieszyła się ona tak dużą popularnością, jak dział pod tą samą nazwą w dwutygodniku „Victor Junior”, który zapoczątkował i stał się inspiracją do stworzenia naszego portalu www.wirtualna-redakcja.pl

Wszelkie uwagi dotyczące portalu, możecie Państwo zgłaszać na: wirtualnaredakcja@cogito.com.pl